Skip to content

A munkavédelmised

Kezdőlap » Youtube - munkavédelmised

Youtube – munkavédelmised

Kókány munka által okozott halálos munkabaleset

Halálos hibák #2: Kókány munka, tragikus következmények

  • by

https://youtu.be/yuIM85QxEc8 A „Halálos hibák” sorozat második részében újabb tanulságos és egyben megrázó esetet dolgozunk fel. Egy ipari környezetben végzett munka során egy dolgozó halálos áramütést szenvedett, mert egy feszültség alatt álló fénycső armatúrához ért. A tragédia hátterében a szakszerűtlen munkavégzés, azaz a klasszikus „kókány” megoldás… Read More »Halálos hibák #2: Kókány munka, tragikus következmények

Beomló gödör

Halálos hibák #1 – Nem a föld ölte meg, a döntés

  • by

https://youtu.be/lb7o3roJU6I Halálos hibák #1 – Nem a föld ölte meg, a döntés Van egy fénykép egy egyszerű munkagödörről. Nem hatásvadász, nem drámai, mégis egy halálos munkabaleset helyszínét mutatja. Ebben a gödörben egy ember meghalt. A munkavállaló egy körülbelül három méter mély munkagödörbe ment le. Oda,… Read More »Halálos hibák #1 – Nem a föld ölte meg, a döntés

Olcsó dísz, drága tanulópénz – karácsonyi rövidzárlat élőben

  • by

Olcsó dísz, drága tanulópénz – Karácsonyi rövidzárlat élőben A karácsonyi időszakot sokan az év legmeghittebb időszakának tartják. Az otthonokat színes fények, villódzó égősorok, meleg fényű díszek töltik meg – a biztonság azonban gyakran háttérbe szorul. Pedig egyetlen rosszul kiválasztott fényfüzér az egész ünnepet tönkreteheti. Ebben… Read More »Olcsó dísz, drága tanulópénz – karácsonyi rövidzárlat élőben

Munkavédelmi felelőősség

Ki viszi el a balhét? Mindenki magáért felelős!!! (Vagy nem)

  • by

https://youtu.be/dJjfSPg7kK8 Egy autószerelő műhelyben a tulajdonos-vezető úgy gondolta, hogy ha a dolgozók aláírnak egy nyilatkozatot, miszerint magukért felelnek, akkor ő mentesül a munkavédelmi kötelezettségek alól. Ez azonban súlyos tévedés. A leggyakoribb és legveszélyesebb tévhit a munkavédelemben az, hogy a munkavállaló önmagáért felelős. A valóság ezzel… Read More »Ki viszi el a balhét? Mindenki magáért felelős!!! (Vagy nem)